Přeskočit na hlavní obsah

Pár výjezdů proběhlo...

...bohužel byl čas jen v pátek odjet, v neděli se vrátit, dělat školu, v pátek odjet, v neděli se vrátit... Zbytek už si domyslíte. Na blog nezbyl čas, takže to napravím v rychlosti teď.
Navštívili jsme Petrohrad, kde jsem se trochu sbíral z nemoci. Bušila hlavně Monča a vylezla si Krásný ztráty 7C/+. Já jsem pozkoušel co se dalo, nejvíc se mi líbilo Magické Oko 7C+. Nakonec jsem si odvezl odvezl hezký a sjízdný Hiphop 7C+ (a spoustu projektů).


Další víkend jsme s Mončou vyrazili na Sněžník. Ráno jsem začal na krátké verzi Kolouška (7C). Potom jsme se přesunuli na Srdce z kamene 7C, které jsem zkoušel neúspěšně několik roků zpět. Monču bohužel trochu zlobily šlachy z úterního Boru, takže se postupně přesunula do role mého chytače a kameramana. Přesunuli jsme se pod Remake 8A, což je v podstatě Proces bez zadní stěny. V druhé části jsem se cítil skvěle, jakoby kroky šly samy. Nešel ale vymyslet přesun nohy na klíčový stup dole. Asi hodinu jsem pod tím seděl a potom mě napadlo udělat krok ne z pravé ale z levé nohy... je to trošku těžší, ale ušetřil jsem spoustu přesunů nohama. Na první pokus to bylo tam.
Zašel jsem se ještě kouknout do Buena, do mého vysněného bouldru Graham/Nalle. Bylo sice teplo, ale aspoň jsem konečně udělal první krok, takže progres!
Potkali jsme Jendu Šolce a Pažouta a společně jsme se vydali obléhat Kolouška. Vymyslel jsem napojení nohama napřed a asi na třetí se to povedlo spojit.
Oba bouldry jsou perfektní silovky s hezkými kroky, všem doporučuju! V tenhle den mi oba přijdou podobně těžké - nevím jestli klasa sedí, tak jak tak mám asi nejlepší lezecký den v životě! Díky Monči, že mě podporuje a citrónovi, že nás dovezl na místo (i když se vzpíral).

Další víkend se vracíme na dálný východ do Ostravy. V sobotu vyrážíme boldrovat na Velou, kam se mi moc nechce, ale nakonec nelituju. Perfektně si zalezu v Žábě SD (ta odolává) a ve Žlutém Rákosnikovi 7B+/C, kterého dávám po třech letech (teď stačilo dát jinam nohu a všechno mi došlo). Po cestě se stavujeme ještě na Bystřičku, kde pozkouším Otevřenou Náruč. Konečně udělám krok, který mi byl záhadou, z toho mám snad největší radost (jak už to u dlouholetých projektů bývá).


Žába SD - Jen by mě zajímalo, jak to lezou kratší lidi - no foot?
Monča jde zkoušet Náruč
Valašské obliny jsou příjemná změna oproti severským lištám - zatím je chladno, takže je třeba to využít!

Komentáře

  1. Pěkný prelezy:-) o víkendu jedeme sever co vy?:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Já budu doma rubat školu a Monča jede do Jury... tak dobře zalezte. A dík;)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rok 2018 (hlavně) v Kanadě - část 1

I. Španělsko Po návratu ze Španělska jsem nebyl ve zrovna nejlepším rozpoložení. Abych všechny uvedl do obrazu, rychle se vátím na začátek roku 2018. Leden byl poslední měsíc mých pracovních víz v Kanadě. S pomocí měho zaměstnavatele se mi ale podařilo získat druhá víza na další rok. Zároveň jsem si v práci domluvil dvouměsíční volno - pracuji pro firmu pořádající svatby a tohle bylo období mimo sezónu, takže s tím naštěstí nebyl problém. Na začátku února se tedy vracím na tři týdny do Čech. V tomhle období se stíhám potkat se všemi kamarády, rodinou a připomenout si, jak chutná pořádné pivo. Zároveň funguju jako průvodce po Česku pro mou, teď už bývalou, kanadskou přítelkyni. Po návštěvě ČR nás čeká pět týdnů lezení ve Španělsku. Už od podzimu bojuji se zraněným poutkem na prsteníku. Bohužel, před výjezdem do Španělska si vůbec nejsem jistý, jestli budu moct lézt, ale po týdnu už se prst cítí docela dobře. Lezeme hlavně na kvantitu a celý měsíc se snažím lézt na OS co nejvíc cest. Ch…

Rok 2018 (hlavně) v Kanadě - část 2

Můj poslední příspěvek skončil přelezem projektu Fit Bird. Byl začátek srpna a sezóna byla ještě pořád v plném proudu. Moje pozornost se obrátila zpět na druhou stranu Echo Canyon, Atlantis Wall. Už delší dobu jsem se chtěl podívat do cesty Wingsuit for Christmas 13d (8b), která se nachází v sektoru Balcony. Tahle stěna je méně převislá než Atlantis a lezení zde je dost rozdílné od klasického vytrvalostního stylu, které Echo Canyon nabízí.
Poměrně rychle cestu zkrokuju - bouldrové lezení po malých chytech a dlohé kroky je přesně to, co mi sedí. Třetí den strávený v téhle cestě se mi daří dostat se až k řetězu a připisuju si druhý přelez téhle cesty.
V této době začínají všude kolem požáry a viditelnost a kvalita vzduchu se rapidně zhoršuje. Bohužel tak to tady bylo i minulý rok, jenže tentokrát je to snad ještě horší.
Jeden hezký den strávíme v oblasti Raven's Crag, kde se mi podaří přelézt starý rest Telltale Heart 13a, jedna z nejhezčích a nejdelší cest v Bow Valley. Na 30 metre…

Bystřička - Otevřená Náruč a další

Otevřenou náruč jsem poprvé zkusil někdy v roce 2009. To byly doby, kdy jsme začínali s boulderingem. Pamatuju si, že na Bystřičku jsme poprvé vyrazili o rok nebo dva dřív a naším jediným vybavením byly dvě karimatky a lezečky. Venca už měl v té době naplno rozjeté čištění oblasti, vznikaly bouldry, které jsme nepochopili a taky projekty, které jsme nepochopili už vůbec.  Právě v roce 2009 se konala na Bystřičce sejšn, kde Náruč vylezl Martin Stráník a ohodnotil ji kosmickou obtížností 7C+. Od té doby jsem bouldroval všude možně, ale na Bystřičku jsem se čas od času vždycky vrátil, abych Náruč pozkoušel. Otevřená Náruč je poplatná svému názvu - leze se rukuma po dvou hranách, z nichž pravá je poměrně ostrá a levá je oblejší. K tomu je třeba přičíst slušný sklon a mizerné stupy. Na Náruči jsem se náhodou octl i na Štědrý den 2013 s Michalem, kdy byla původně v plánu Velá. Poprvé jsem udělal spodní tři kroky, z nichž nejtěžší je přískok oblé hrany s hodně plytkou dírkou. Vrchní, podobný kr…