Přeskočit na hlavní obsah

Zabydlování

Po restu k nám zavítalo deštivé a větrné počasí. Jak větrné, jsme se přesvědčili uprostřed noci, kdy se mi složil stan a málem odletěl se všemi věcmi. Den nato tohle spartánské počasí pokračovalo a mnozí z nás už útěk z letní severní polokoule nepovažovali za tak dobrý nápad. Výlet mezi průtržemi do Fields of Joy byl spíše pokusem ze zoufalství.
Další den jsme dali oblast 8 Day Rain, kde kluci opět nasypali několik 7C+ a 8A, flashe onsajty, prostě kdo v tom má mít přehled. Namátkou bych vybral krásné (a vysoké) 8A The Arc, které Marťas vybouchal na první pokus, neznajíc strach (ten měli jen chytači). Honza zase dával nadějné pokusy v 8B Quintessential a zařekl se, že jestli tuhle obtížnost pokoří, můžeme mu ostříhat vlasy. Zajímavé. Mě se povedlo jedno 7C, kterému by se slušelo spíše B, ale aspoň něco. Na večer přišla podmínka a rozdělal jsem krásné 7C Timeout. Jo a Monča vylezla 7B+ na flash, málem bych zapomněl. To by byl zas oheň na střeše.
Kluci taky nelenili, Michal se snažil sundat pytel z Maniaca 7B a Vanity 7A+ a Kuba vylezl první 7A po dlouhé době a postupně přemlouvá prst, aby držel.
Včera se skupina, která tady ještě nebyla, vydala na návštěvu místní školy (samozřejmě, hlavní lákadlo byla večeře a otevřený bar), zatímco já a Michal jsme pozorovali kýčovitou hvězdnou oblohu. Dnešní rest jsme pojali aktivně a chtěli jsme se rozhlédnout po okolí z místního kopce. Bohužel nás zastavil bubák, který nám oznámil, že vstup na pozemek v průsmyku se platí 50R/osoba, takže jsme řekli Adijé a šli se projít s průvodcem do skal. Díky našemu orientačnímu smyslu jsme udělali prvovýstup krásným komínem jako z Adršpachu, jak jinak než s lahváčem v ruce.
Mějte se pěkně a čekejte na další report z lezeckého ráje!

Quintessential 8B

Timeout 7C

Kuba v 6C

Večeře u černoušků
Černoušci v akci

Komentáře

  1. Zdar všem, Tak to je parádní report, se stanem jsme to jednou zažili v Ospu v kempu, kde nám vítr přitiskl stan k zemi :) Honzovi přeju ať to 8B dá a aspoň dohola, všem přeju ať se hodně daří! Doufám Kubo, že prsty vydrží! Mějte se

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rok 2018 (hlavně) v Kanadě - část 1

I. Španělsko Po návratu ze Španělska jsem nebyl ve zrovna nejlepším rozpoložení. Abych všechny uvedl do obrazu, rychle se vátím na začátek roku 2018. Leden byl poslední měsíc mých pracovních víz v Kanadě. S pomocí měho zaměstnavatele se mi ale podařilo získat druhá víza na další rok. Zároveň jsem si v práci domluvil dvouměsíční volno - pracuji pro firmu pořádající svatby a tohle bylo období mimo sezónu, takže s tím naštěstí nebyl problém. Na začátku února se tedy vracím na tři týdny do Čech. V tomhle období se stíhám potkat se všemi kamarády, rodinou a připomenout si, jak chutná pořádné pivo. Zároveň funguju jako průvodce po Česku pro mou, teď už bývalou, kanadskou přítelkyni. Po návštěvě ČR nás čeká pět týdnů lezení ve Španělsku. Už od podzimu bojuji se zraněným poutkem na prsteníku. Bohužel, před výjezdem do Španělska si vůbec nejsem jistý, jestli budu moct lézt, ale po týdnu už se prst cítí docela dobře. Lezeme hlavně na kvantitu a celý měsíc se snažím lézt na OS co nejvíc cest. Ch…

Rok 2018 (hlavně) v Kanadě - část 2

Můj poslední příspěvek skončil přelezem projektu Fit Bird. Byl začátek srpna a sezóna byla ještě pořád v plném proudu. Moje pozornost se obrátila zpět na druhou stranu Echo Canyon, Atlantis Wall. Už delší dobu jsem se chtěl podívat do cesty Wingsuit for Christmas 13d (8b), která se nachází v sektoru Balcony. Tahle stěna je méně převislá než Atlantis a lezení zde je dost rozdílné od klasického vytrvalostního stylu, které Echo Canyon nabízí.
Poměrně rychle cestu zkrokuju - bouldrové lezení po malých chytech a dlohé kroky je přesně to, co mi sedí. Třetí den strávený v téhle cestě se mi daří dostat se až k řetězu a připisuju si druhý přelez téhle cesty.
V této době začínají všude kolem požáry a viditelnost a kvalita vzduchu se rapidně zhoršuje. Bohužel tak to tady bylo i minulý rok, jenže tentokrát je to snad ještě horší.
Jeden hezký den strávíme v oblasti Raven's Crag, kde se mi podaří přelézt starý rest Telltale Heart 13a, jedna z nejhezčích a nejdelší cest v Bow Valley. Na 30 metre…

Bystřička - Otevřená Náruč a další

Otevřenou náruč jsem poprvé zkusil někdy v roce 2009. To byly doby, kdy jsme začínali s boulderingem. Pamatuju si, že na Bystřičku jsme poprvé vyrazili o rok nebo dva dřív a naším jediným vybavením byly dvě karimatky a lezečky. Venca už měl v té době naplno rozjeté čištění oblasti, vznikaly bouldry, které jsme nepochopili a taky projekty, které jsme nepochopili už vůbec.  Právě v roce 2009 se konala na Bystřičce sejšn, kde Náruč vylezl Martin Stráník a ohodnotil ji kosmickou obtížností 7C+. Od té doby jsem bouldroval všude možně, ale na Bystřičku jsem se čas od času vždycky vrátil, abych Náruč pozkoušel. Otevřená Náruč je poplatná svému názvu - leze se rukuma po dvou hranách, z nichž pravá je poměrně ostrá a levá je oblejší. K tomu je třeba přičíst slušný sklon a mizerné stupy. Na Náruči jsem se náhodou octl i na Štědrý den 2013 s Michalem, kdy byla původně v plánu Velá. Poprvé jsem udělal spodní tři kroky, z nichž nejtěžší je přískok oblé hrany s hodně plytkou dírkou. Vrchní, podobný kr…